On vist suvi
Pärast suuremaid uputusi ja külma on olnud mõned päris mõnusa õueilmaga päevad. Mulle sobib - ehkki praegusel hetkel kostab metsa tagant kõuemürinat ja tunni eest välja minnes oleks keegi nagu kuuma ja niiske padjaga vastu nägu vajutanud... ka see kuulub suve juurde.
Tööasjad
Osalesin natuke suveseminaril imelises Esna mõisas. Kes saab, külastagu!
Otsustasin võtta hoopis teisest paigast tööd juurde, sest Vanima nelja-aastane bakalaureus kestab veel kolm aastat, Keskmine alles alustab oma kolmeaastast... ja nagu näha ühe kaugema tuttava, Vanima ülikoolivenna pealt, pole ka väga tublil ja toredal inimesel tööelu ja kõrghariduse omendamist kuigi lihtne omavahel kombineerida (nimetatud noormees teeb tegelikult juba ammu poolerialast tööd, aga sellevõrra on lõpetamine edasi nihkunud, tahaksin oma lastele luua olukorra, kus nad võivad tahtmise korral õppimise kõrvalt töötada, aga ilmtingimata ei pea; ise vaatavad, kui kaua õpivad). Uue lisatöökoha logol on raamat ja must kass. :)
Vanim sai ka kinnituse, et alates 1. juulist oodatakse teda... Ämarisse tagasi. Kuni augusti lõpuni, siis algab jälle kool. Tegevväelase palk aga on selline... minu ja Mehe harmooniline keskmine ja kuna Vanim ei pea maksma kumminaalmakse, jääb tal loodetavasti palju üle, mida oma vajaduste katteks kasutada.
Maasikad
Teisipäeval noppisin ja jagasime viieks esimese maasika. Mingil järgmisel päeval tuli viis maasikat, eile veel neli... Täna kirusin korjates ennast, et olin võtnud alamõõdulise kausi... 620 grammi. Ja see on alles algus, eks ole.
Metsmaasikaid sain eile umbes 80 grammi, need läksid kõik kenasti küpsisetordi peale ära.
Turul käisime ka. Maasikahinnad on iiiiiiik. Keegi müüs plekilisi Poola maasikaid peaaegu mitte millegi eest (sest niisuguse rahaga ei saa isegi mitte võileiba)... teate, kui magusad. Natuke tööd ja sain kausitäie korralikke maasikatükke, koogi peale piisavalt. Mis üle jääb, sööme koos oma aia maasikatega.
Puugid
URRR. Sääski on sel aastal tõesti vähem kui tavaliselt, aga puuke... oeh. Olen ammu otsustanud puugihammustuste pärast mitte muretseda (ei, ma ei ole vaktsineeritud, aitäh, selleteemalised kommentaarid hoidke endale), aga sel aastal on mul neid olnud vist oma kümmekond... ja niisama ronijaid lugematu arv. Kassid, muide, on sel aastal palju puugihõredamad kui mina. Kas asi on ealistest iseärasustest tulenevas ainevahetuse muutumise või ma tõesti ei tea... aga kui ma korraks aias käin, siis puuk kaasa tuleb. Ja asi ei ole kõrges heinas, mehed on väga head niitmis- ja trimmerdamistööd teinud.
Äike
Läheneb tempokalt, akna taga oleks nagu detsember, nii pime on.
Comments
Post a Comment